O našich jídelnách

08.01.2017 20:58

Jídlo pro děti MŠ Nebory, MŠ Osůvky, ZŠ Nebory a ZŠ Osůvky připravuje školní jídelna v Neborech. Pro děti MŠ Kanada a ZŠ Kanada vaří školní jídelna na Kanadě. Všechny paní kuchařky jsou kvalifikované. Spolu s paní vedoucí školní jídelny se pravidelně školí a sledují trendy zdravého stravování. Jídelníček je sestavován tak, aby splňoval požadavky spotřebního koše. Zaměstnanci ŠJ dělají vše pro to, aby jídlo dětem chutnalo.

Našim cílem je vařit z čertvých surovin. Jídelna nenakupuje uzeniny, polotovary a nekvalitní potraviny. Zásadně nepoužívá dochucovadla. Do jídelníčku zařazuje mimo jiné ryby, čerstvou, vařenou i dušenou zeleninu, porce čerstvého ovoce, bulgur, kuskus ...

Co je spotřební koš.docx

Na stránkách Státního zdravotního ústavu jsou ke stažení užitečné informace např. o obezitě dětí, značkách na potravinách apod. Více zde www.szu.cz.

Naše jídelníčky konzultujeme s nutričním terapeutem.

 

 

—————

Zpět